21 czerwca 2022

Zakończenie sezonu WOSM już za nami!

Co to było za spotkanie! W ostatnią niedzielę w gościnnych progach parafii NMP Bolesnej na Strachocinie odbyło się zakończenie kolejnego sezonu pracy w naszym Ośrodku. Tradycyjnie wybraliśmy jedną z parafii Wrocławia po to, aby podzielić się dobrą nowiną o dialogu z mieszkańcami naszego miasta. Mszę Św. odprawiał nasz opiekun duchowy, ks. Mirek Maliński, który w kazaniu przybliżył parafianom na Strachocinie zasady dialogu. – Codzienna miłość to nasz żywioł – podsumował, a wielu z nas uśmiechnęło się do siebie, bo to rzeczywiście kapitalne określenie charyzmatu Spotkań.

Przed ogłoszeniami parafialnymi nasi liderzy – Ania i Olek podzielili się ze zgromadzonymi historią tego, jak dialog zmienia ich małżeństwo, jak pomaga im budować wzajemne zrozumienie i jak zbliża ich do siebie. Pięknie wybrzmiało zdanie “Odkryliśmy, że ważniejsze od własnej racji jest budowanie wzajemnej relacji”.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w gronie animatorów i sympatyków naszego Ośrodka. Najpierw wysłuchaliśmy podsumowania pracy całego Ośrodka, które przygotowali członkowie Zarządu i poznaliśmy wstępny grafik wydarzeń na przyszły rok. Wreszcie przyjechała pizza i mogliśmy zacząć najlepszą, bo nieoficjlaną część spotkania. Przegryzając Margeritę wspominaliśmy zeszły rok, żartowaliśmy i dziękowaliśmy Dobremu Bogu za dar wzajemnej obecności.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynilii się do tak udanego spotkania! Życzymy wszystkim cudownych, pełnych serdecznego dialogu wakacji. Odpocznijmy i nabierzmy ducha! Do zobaczenia już we wrześniu!