Wrocławski Ośrodek SM

Witajcie w naszych stronach!

Jesteśmy ludźmi, którzy mają odwagę twierdzić, że najwspanialszą rzeczą, jaka spotkała ich w życiu, jest małżeństwo. Naszym doświadczeniem dzielimy się z małżeństwami oraz z narzeczonymi podczas weekendowych wyjazdów, na których pomagamy parom lepiej się poznać, zrozumieć i pokochać. Mamy świetne narzędzia i długoletnie doświadczenie. Metoda pracy, opracowana przez Ruch Spotkań Małżeńskich, uratowała setki małżeństw, z nami samymi na czele.

Dlaczego należymy do Wrocławskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich?

Bo Dialog uratował nasze małżeństwa, popchnął ku nieznanym przestrzeniom jedności, miłości i szczęścia. Chcemy tym doświadczeniem dzielić się z innymi.

Bo bycie wśród małżeństw, które tak jak my walczą o codzienną miłość, jest niezwykle motywujące.

Bo patrząc na starsze od nas małżeństwa, które nie mogą oderwać od siebie oczu, dostajemy niesamowity zastrzyk energii do pracy nad własną miłością.

Bo jak powinie się nam noga i kryzys zajrzy do naszego małżeństwa, zawsze można chwycić za słuchawkę i zadzwonić do tych, którzy byli kiedyś w podobnej sytuacji.

Bo dobrze jest być i tworzyć środowisko, które łączy Miłość – które łączy Bóg.

Kilka faktów o nas:

*Wrocławski Ośrodek Spotkań Małżeńskich powstał w 1984 r.

*Od tego czasu w naszym Ośrodku przeprowadzonych zostało ponad 400 weekendowych spotkań dla małżeństw, narzeczonych i zakochanych w których uczestniczyło 16 000 osób.

*W ramach ruchu Spotkania Małżeńskie prowadzimy weekendy dla małżeństw oraz spotkania dla zakochanych i narzeczonych stanowiące przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Pozwalają one lepiej poznać siebie nawzajem i umożliwiają bardziej świadome podjęcie decyzji o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego.

*Prowadzimy spotkania poweekendowe dla małżeństw, które uczestniczyły w weekendzie podstawowym, spotkania formacyjne dla animatorów oraz różne formy spotkań integracyjnych i pogłębiających.

*W naszym Ośrodku funkcjonują też małe grupki – comiesięczne spotkania małżeństw w obecności kapłana dają możliwość systematycznej formacji w duchu dialogu.

*W 2010 r. zainaugurowaliśmy turnusy wakacyjne. Prowadzimy dwa turnusy – jeden 14-dniowy, a drugi 7-dniowy.

*Wrocławski Ośrodek Spotkań Małżeńskich tworzy 36 par animatorskich oraz 9 kapłanów. Rokrocznie przeprowadzamy 5 spotkań weekendowych dla małżeństw, 3 serie wieczorów dla zakochanych, 5-6 serii rekolekcji dla narzeczonych (9-11 weekendów), 8 spotkań poweekendowych dla małżeństw oraz 2 turnusy wakacyjne dla uczestników spotkań i ich rodzin.

Na naszej stronie znajdziesz informacje o naszym Ośrodku, prowadzonych przez nas rekolekcjach i spotkaniach, terminy spotkań, rekolekcji i wieczorów oraz aktualności z życia Ośrodka. Zapraszamy również na bloga, którego prowadzą animatorzy Wrocławskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich.

Liderzy

Ania i Olek Unoldowie, 31 lat po ślubie. W Spotkaniach Małżeńskich od 24 lat. Rodzice czwórki dzieci, którzy uparcie twierdzą, że najlepsze wciąż przed nimi…
Kasia i Radek Sobolewscy, 18 lat po ślubie. Rodzice Mikołaja, Filipa i Poli. Od 8 lat związani ze Spotkaniami Małżeńskimi. Na drodze Dialogu uczą się, że ważniejsza, niż osobista racja jest budowana wspólnie relacja. Fani koszykówki i nocnych przejażdżek wrocławską komunikacją miejską.
Gabi i Adam Laszczyńscy, 34 lata po ślubie. W Spotkaniach Małżeńskich od 25 lat. Rodzice dwójki dzieci, którzy są pewni, że małżeństwo jest jak wino – im starsze, tym lepiej smakuje…
Aga i Szymon Owczarkowie, 11 lat po ślubie, w Spotkaniach Małżeńskich jeszcze dłużej. Rodzice Rozalki, Ignacego i Stasia. Spotkania Małżeńskie są dla nich szansą, by wciąż na nowo przypominać sobie, jak ważne jest małżeństwo i, jak bardzo potrzebują dialogu, by żyć.
Iza i Łukasz Tuhy, 9 lat po ślubie, rodzice dwóch synów, w Spotkaniach Małżeńskich od 9 lat. Dialog jest dla nich drogą, w czasie której uczą się, jak kochać.

Zarząd Wrocławskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich:

Liderzy: Anna i Olgierd Unoldowie
Z-cy liderów: Agnieszka i Szymon Owczarkowie
Członkowie Zarządu: Gabriela i Adam Laszczyńscy oraz Iza i Łukasz Tuhy
Sprawy organizacyjne: Kasia i Radek Sobolewscy
Opiekun duchowy: ks. Mirosław Maliński
Sekretariat:
ul. Katedralna 4, 50-328 Wrocław (Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocław)
czynny w każdą drugą i czwartą środę miesiąca w godzinach od 16.00 do 18.00
tel. 71 75 75 698

Stowarzyszenie Przyjaciół Spotkań Małżeńskich oddział we Wrocławiu – STATUT

Polub nasz profil na Facebooku!

Obserwuj nas na Instagramie!


Materiały dla animatorów

Galeria zdjęć