14 listopada 2021

Msza wspólnotowa / Spotkanie “Pod Czwórką”

Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, spotkaliśmy się w kościele pw. św. Piotra i Pawła na wspólnej Mszy św. całego naszego Ośrodka. Eucharystię sprawował ks. Mirek Maliński – nasz duchowy opiekun. W swoim słowie zachęcał nas do spokojnego spoglądania na śmierć, która – być może – będzie dla nas podobna do narodzin. “Kto wie? Może po śmierci nagle odkryjemy, że istnieje inny, niesamowity świat, świat pełen światła i jasności. Zobaczymy wtedy, w jak wielkiej tkwiliśmy ciasnocie i ciemności” – powiedział. Podczas Mszy św. swoim śpiewem i grą posługiwała nam jedna z maciejówkowych małych grupek. Podobnie, jak w zeszłym miesiącu, bardzo cieszyła nas tak duża frekwencja!

Przed błogosławieństwem nasi liderzy – Ania i Olek Unoldowie wręczyli świece animatorom nowych grupek w naszym Ośrodku, a ks. Mirek udzielił im swojego błogosławieństwa. Z radością informujemy, że nowych grupek jest aż pięći! Animatorom życzymy wytrwałości i mocy Ducha św.!

Po Mszy św. spotkaliśmy się w gościnnych progach Centrum Duszpasterskiego naszej Archidiecezji czyli po prostu “Pod Czwórką”. W temat wprowadzili nas członkowie małej grupki z Maciejówki razem ze swoim duszpasterzem – ks. Mirkiem Malińskim. Pochylaliśmy się nad fundamentalnie ważnym dla nas tematem – czy potrafię dialogować sam ze sobą i dokąd mnie ten dialog prowadzi. Naszymi refleksjami dzieliliśmy się najpierw ze współmałżonkiem, a potem także w grupie.

Na dzisiejszym spotkaniu pojawiły się małżeństwa, które niedawno brały udział w swoim pierwszym weekendzie małżeńskim. Życzymy im wytrwałości na drodze dialogu i zapraszamy za miesiąc!

A w czasie, w którym rodzice dialogowali, dzieciaki miały super zabawę z opiekunkami! Mało kto chciał wracać do domu 😉