10 października 2021

Msza wspólnotowa / Spotkanie pod Czwórką

10 października zainaugurowaliśmy kolejny rok formacyjny w naszym Ośrodku. Jak zwykle spotkaliśmy się w życzliwych progach Katedralnej 4, aby w naszej zabieganej codzienności zatrzymać się i spotkać ze swoim współmałżonkiem w dialogu. A dialogowaliśmy o wdzięczności! W ten piękny temat wprowadzili nas Kasia i Tomek Szeptyccy, Agata i Dawid Rusek oraz ks. Marcin Krawczyk.

Ogromnie cieszy nas fakt, że spotkaliśmy się w tak licznym gronie! Mszę św. koncelebrowało dwóch spotkaniowych kapłanów: ks. Stanisław Paszkowski i ks. Marcin Krawczyk, który wygłosił też dla nas poruszające Słowo.

W tym roku postanowiliśmy przenieść nasze comiesięczne spotkania z soboty na niedzielę po to, aby jak najwięcej animatorów i sympatyków Dialogu mogło wspólnie przeżyć Eucharystię. Naszym pragnieniem jest zbudowanie wspólnoty Spotkań Małżeńskich wokół stołu Pańskiego, wokół Chrystusa, który w Eucharystii najlepiej uczy nas jak ofiarowywać siebie współmałżonkowi i światu. Pragniemy podczas tych comiesięcznych Mszy św. modlić się za wszystkie nasze spotkaniowe dzieła, za uczestników naszych weekendów, za członków małych grupek, za małżeństwa w kryzysach i te, które dobrze się mają, z nasze dzieci, za nasze wnuki. Zapraszamy na kolejne spotkanie już 14 listopada! Będą z nami uczestnicy ostatniego weekendu małżeńskiego – warto przyjść choćby po to, aby otoczyć ich naszą modlitwą.

Do zobaczenia!