13 kwietnia 2022

Msza wspólnotowa / Spotkanie “Pod Czwórką”

Za nami wyjątkowe, bo przypadające w Niedzielę Palmową, Spotkanie „Pod Czwórką”. O godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył o. Łukasz Miśko OP. Oprawę liturgiczną przygotowała grupa pawłowicka, a jedna z animatorskich par zadbała o to, żeby każda, obecna w kościele, osoba trzymała w ręku gałązkę wierzbową. Po uroczystej procesji i odczytaniu Męki Pańskiej, o. Łukasz w swoim słowie zachęcił nas do spojrzenia na zmianę, jaką można zauważyć w Liturgii Słowa.

-Spójrzcie! Od euforii przy wjeździe do Jerozolimy, po krzyk „Ukrzyżuj!” zaledwie po kilku dniach. Ile razy w naszym życiu dochodzi do takich przejść? – pytał. – Ale jest jeszcze jedna Pascha, jeszcze jedno Przejście, którego możemy doświadczyć. Przejście od rozpaczy, bezsensu, przegranej – do nadziei, sensu, do pełni życia! Tylko w Chrystusie możemy doświadczyć tego przejścia, takiej Paschy – powiedział.

Po Mszy świętej odbyło się nasze comiesięczne spotkanie formacyjne, podczas którego mogliśmy, po raz kolejny, zadziwić się przemieniającą mocą małżeńskiego dialogu. Tematem naszego spotkania był “Dialog w codzienności”. O. Łukasz w swoim wprowadzeniu zachęcił nas do wytrwałego poszukiwania zachwytu i nowości w sobie nawzajem, ale i w naszej zwykłej, nie-zwykłej codziennej bieganinie. 

Ogromną radość sprawiła nam obecność aż sześciu par spośród uczestników ostatnich dwóch weekendów małżeńskich, organizowanych przez nasz Ośrodek w Ząbkowicach Śląskich. Mamy nadzieję, że zagoszczą wśród nas na stałe!

Do zobaczenia za miesiąc!